«Гарячий» рейдерський лютий для ТПП України-2

Працівники Торгово-промислової палати просять Президента втрутитися в нахабне захоплення організації

 

Цей наш матеріал є прямим продовженням попереднього. Як пам’ятають читачі, у першій частині ми розповіли про події 2 лютого 2016 року. Це коли столична прокуратура викликала на допит усіх працівників ТПП, разом узятих. І як паралельно теж саме утнули київський главк Державної фіскальної служби та поліцейське управління Шевченківського району, без накладення в часі. Саме тоді, на прес-конференції працівники Торгово-промислової палати вже відкрито заявили про рейдерське захоплення найбільшої громадської організації українського бізнесу, за повної підтримки «славної когорти» народних обранців на чолі з Олександрою Кужель. Наступними днями, продовжуючи ретельно виконувати замовлення, правоохоронці закидали ТПП ще десятками повісток про виклики на ганебні допити.

І ось слова офіційного адвоката Палати Дениса Ципіна про подальші «тролінг» і знущання над працівниками ТПП виявилися пророчими. Воно і не могло бути інакше, адже наприкінці березня в Палаті будуть переобирати голову…

 

Наліт на квартиру голови Палати

«Час Ікс» вдарив для громадського об’єднання чесних українських підприємців 10 лютого 2016 року. Мабуть, найбільш переконливо й емоційно описав початок «правоохоронного» свавілля мій колега, тележурналіст Павєл Шеремет в своєму блозі на «Українській правді».

Як пише колега, в 7.30. ранку київські прокурори постукали в двері голови Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова. Шеремет тут же нагадує читачам, в чому єдина провина цієї поважної людини. Та лише в тому, що він народився і виріс в Донецьку! І цього, за словами журналіста, досить, щоб негідники рейдери вже два роки полощуть чесне ім’я керівника вітчизняних бізнесменів. Цього досить, щоб вони вже два роки нахабно нищать його репутацію.

З собою прокурори, як формальне обґрунтування свого «нальоту», принесли постанову Печерського райсуду столиці. Дав «добро» на наліт суддя цього суду В.Карабань. Як зазначає Павєл Шеремет, суддя навряд чи перебуває у змові з рейдерами. Просто він у прокурорів на гачку. Адже є вже ухвала про ліквідацію Печерського суду. Ним вже давно лякають суддів прокурори. Як це воно, га? В незалежній Україні після Майдану прокурори залякують суддів, й зовсім не за корупцію…

Але продовжимо. Ой, що ж там в тій постанові? А все те ж головне звинувачення Чижикова, яке ми в пух і прах розбили в наших минулих публікаціях. Ну, негідник та запроданець агресору Чижиков, не зберіг майно та кошти кримської та Севастопольської ТПП, печатки не забрав. А що ж і поробиш-то, доводиться, як мантру, повторювати застарілі, спростовані звинувачення в «гріхах». Нових-то немає!

А тим часом, нагадує Павєл Шеремет, в постанові прокурорів не сказано, що рейдери вже два роки знущаються над ТПП. Що з просторів інтернету на рейдерське замовлення два роки поспіль ллється страшна, брудна брехня проти Торгово-промислової палати України й особисто її керівника Геннадія Чижикова. І прокурори вже точно не розповіли судді, як рейдери нацьковують народних обранців на ТПП і Чижикова. Зате, ось тобі, красиве для ура-патріотів обґрунтування Кримом!

Кілька годин тривав обшук в поважної людини. Нишпорили по всіх матрацах і навіть дитячих речах. Ну, відомо ж, нічого не знайшли. Вельми важко знайти чорну кішку в темній кімнаті, особливо, якщо її там немає, чи не правда?! То й забрали флешки з сімейними фото.

Звичайно, отакий результат обшуку квартири голови ТПП прокурорів не влаштував. І вдень грянув наліт вже на центральний офіс Торгово-промислової палати на Великій Житомирській, 33.

 

Масштабні обшуки й пограбування техніки

10 лютого столична прокуратура заблокувала роботу Торгово-промислової палати України. В центральному офісі почалися зухвалі, нахабні й нічим не обгрунтовані масові обшуки. Всі двері були зачинені зсередини, адвокати ТПП Тетяна Войнова, Денис Ципін та незалежні журналісти потрапили до центрального офісу Палати через запасний вхід.

Представник громадськості Олександр Красноперов став свідком, як київські прокурори й поліцейські винесли три системних блоки з приміщення Торгово-промислової палати. Про це Красноперов написав у «Фейсбуці». Ініціатор – вже відомий нам прокурор Вільчинський, «зелене світло» обшукові увімкнув все то й же суддя Карабань. Обгрунтування – все той же Крим. Користувач Красноперов нагадує, що ТПП – це неурядова й неприбуткова громадська організація.

«Не знаю, чи існує всеукраїнська організація філателістів, в якої до 2014 року був філіал в Криму. Якщо така є, то відтепер тюрма загрожує й філателістам. Гадаєте, це жарт?!» ‑ пише з сарказмом представник громадськості.

Втім, під час цього свавілля працівники Торгово-промислової палати та громадськість зайняли бойову позицію. Люди тримали плакати з вимогами прибрати руки геть від громадського об’єднання. Нагадували, що держава в особі правоохоронців не має права втручатися в справи громадськості. Наголошували на повну безперспективність замовного горезвісного «розслідування». Таке собі, «розслідування в нікуди».

А тим часом в заблокованому офісі розгорілися справжні словесні баталії. «Обшуковцям» від прокуратури крити було, щоправда, нічим. Ну, що в постанові, те й на вустах – Крим, Крим… А от адвокати Торгово-промислової палати прямо запитали: чи знають прокурори, що Геннадій Чижиков – почесний консул Французької Республіки? І що не треба бути високофаховим юристом, щоб зрозуміти – в офісі почесного консула не можуть бути ось так запросто вилучені документи та техніка…

 

Вам потрібний новий керівник…

Після вгамування пристрастей та нахабного виносу правоохоронцями оргтехніки з офісу інтерв’ю журналістам надав адвокат ТПП Денис Ципін. З його повним варіантом ви можете ознайомитись ось з цього відеозапису.

— Сьогодні ми пережили день масових обшуків в Торгово-промисловій палаті України, — наголосив Денис Ципін. – Ми всі бачили, як слідчі проявили себе в новій якості. Відтепер вони займаються «тролінгом» не лише окремих керівників організації, але й «тролять» всю систему ТПП цілком. Заходять в приміщення, забирають комп’ютери, не дають людям нормально працювати. Таким чином, вони створюють для працівників ТПП психологічний дискомфорт. Це вони якби переконують усіх: Палаті, мовляв, потрібний новий керівник. І ми будемо сюди ходити, аж поки у вас в керівниках ходить Чижиков.

Звичайно, що і нинішній «кримінал» приречений на закриття, але слідчих це не зупиняє. Причому тут немає якогось там злого генія окремого слідчого. Вони просто змушені виконувати команди. За їхніми ж зізнаннями (без протоколу), в прокуратурі Києва існує штаб, де від них і вимагають проводити обшуки.

— Таким чином, — продовжує пан Денис, — слідчих прокуратури змушують влаштовувати процесуальні диверсії. Тероризувати Торгово-промислову палату. Це має одну-єдину мету: зняття Чижикова та його людей із займаних посад. А далі – це, як кажуть про дії рейдерів, недружнє поглинання Торгово-промислової палати разом з її підприємствами тими суспільно-політичними силами, що бовваніють за прокурорами…

 

«Казусик» Ковальчука

Ось тут ми трохи зупинимося від переліку подій й повернемося до блогу Павла Шеремета на «Українській правді». До речі, він має дуже цікаву й багато про що промовляючу назву: «Як рейдери підставляють Порошенка і Турчинова».

І йдеться в другій частині блогу якраз про замовників рейдерської атаки на Торгово-промислову палату України. Ну, одного такого замовника ми вже неодноразово називали: одеський рейдер Олександр Дубовий, відомий діяч від партії «Батьківщина» часів Януковича, організатор цілої низки рейдерських атак на підприємства рідної Одещини. Той Олександр Дубовий, якому громадськість вже давно надала «почесне» звання «Заслуженого рейдера України». Не будемо вже вкотре у подробицях переліковувати «славні» діяння Дубового, кожен бажаючий може прочитати про них і в наших публікаціях, і просто набравши його ім’я у пошукових системах. Втім, для тих, хто цікавиться подробицями, пропонуємо три частини фільму наших незалежних колег «Рейдер Олександр Дубовий» :

Частина 1

Частина 2

Частина 3

 

Але наш колега Павєл Шеремет пішов в своєму розслідуванні ще далі. Наприклад, в його блозі вказано, що Дубовий наразі є другом не кого-небудь, а самого голови Ради нацбезпеки і оборони (РНБО) Олександра Турчинова.

Втім, як виявилося, й цієї дружби Дубовому стало замало. І, за словами журналіста, організатор атаки на ТПП останнім часом взяв в союзники заступника голови президентської адміністрації Віталія Ковальчука. Подейкують, цей високопоставлений чиновник мріє про крісло віце-прем’єра, тому йому ой як потрібна підтримка нардепів! А на нардепів має вплив саме Дубовий.

Ось чому, на думку Павла Шеремета, з огляду на все це, так легко пояснити особливу старанність прокурорів в цькуванні Торгово-промислової палати. Цим високопосадовцям не потрібен професіоналізм Чижикова, його заступника Непрана та інших працівників Палати, чесних та відповідальних людей. Достатньо того, що вони не їхні люди. А от Дубовий… так, рейдер, «сучий син», але це наш «сучий син»! Ну, пустить з молотка майно ТПП, але ж це наш! До речі, хто не пам’ятає, саме так висловився ще за радянських часів тодішній американський президент про одного кривавого латиноамериканського диктатора.

Тим не менш, за висновками Шеремета, спроби рейдерського захоплення ТПП не минуться дарма його організаторам. Зуміло ж таки наше суспільство витягти на світ Божий «казус Кононенка», із-за якого пішов з посади справжній реформатор, міністр економіки Абромавічус. То хто сказав, що от зараз ми у найближчому майбутньому не отримаємо «казусик Ковальчука»? І ось така людина мітить у крісло віце-прем’єра у найскрутніший для країни час? – обурюється журналіст. І далі: як же дістали оці паразити, що продовжують краяти країну на шматки! І як же страшно дивитися на молодих та вже розбещених прокурорів. Які ходять з обшуками до чесного та порядного Чижикова з ТПП, але й не думають ходити до справжніх корупціонерів від влади чи до власних колег з брильянтами. Від імені «УП» журналіст навіть обіцяє поділитися адресами.

На думку Павла Шеремета, рейдерська атака на ТПП повністю підпадає під статтю «Шахрайство з залученням органів державної влади та спеціальних служб і з нанесенням збитку державним інтересам».

 

«Тролінг» триває й… гальмує

А тим часом й після правоохоронного нальоту 10 лютого події розгорталися сніжною лавиною. 12 лютого викликали на черговий допит Чижикова. Причому саме 12-го йому обіцяли вручити офіційну підозру.

І тут, що називається, атака корупційного синдикату на Торгово-промислову палату зненацька загальмувала. Мабуть, робить висновок громадськість, «генерали» від атаки сподівалися, що керівник ТППУ злякається та чкурне з країни. Не дочекалися! І вийшло, що президента Палати в очікуваний час… ніхто не чекав. Слідчим дали вказівку покинути своє робоче місце, й на цій підставі відмінити допит.

А в нових повістках Чижиков вже значиться виключно як свідок, а про офіційну підозру ні гу-гу! Ну, чим не якась гра радянських часів в піонерському таборі? На думку адвоката Ципіна, це ще раз доводить, що усі ці «підозри» ‑ лише процесуальний терор та психологічний тиск. Підстав для звинувачення як не було, так і немає. Зате чудово видно, що оновлена поліція та люстрована прокуратура так і залишилися маріонетками режимів.

15 лютого маразм ще поміцнішав. Колишня податкова міліція, а нині – суперсучасна Служба фінансових розслідувань викликала на допит 14 (!) громадських активістів, які підписали скаргу на ім’я Генерального прокурора України на захист ТППУ. Як написав пан Ципін у «Фейсбуці» їх, мабуть, збиралися допитувати й залякувати, щоб неповадно було турбувати шановну людину. Й задається питанням: це що, політичні репресії в Україні? Чи елементарна некомпетентність виконавців? Та в будь-якому випадку, пише адвокат, слідчі з’їжджають з глузду й зводять рахунки з усіма, хто винен в їхній негкій долі маріонеток. Бо корупційний синдикат тисне!

 

Чижиков: «Я не ставленик Януковича чи Пшонки, а тисячі українських підприємців!»

Гірко прорахувалися залякувачі! У відповідь на рейдерські атаки та процесуальний терор керівники ТППУ та громадськість обрали бойову, наступальну стратегію захисту чесних імен. Так, 18 лютого у прес-центрі Українського кризового медіа-центру громадськість почула брифінг під промовистою назвою «Захоплення ТПП України унеможливлює європейську інтеграцію».

Учасниками брифінгу стали не лише президент ТППУ Геннадій Чижиков, його адвокати та відповідальні працівники Палати. А ще й заступник Ділової ради Туреччини та України Комітету зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини DEIK Расим Бекмезджи.

Отже, Торгово-промислова палата України вільно дивиться у вічі своїм міжнародним партнерам і звертається до них за захистом.

— Сьогодні ТПП України стоїть перед величезним викликом, — наголосив на брифінгу президент Палати — Вирішення цього виклику буде лакмусовим папірцем для нашого суспільства і бізнесу: або бізнес зможе захистити себе законними методами, або ж він переконається, що навіть така міцна громадська організація як ТПП не в змозі захистити свої інтереси від контролюючих організацій, від тиску «брудного піару». Якщо це так станеться, то що можна сказати про звичайних підприємців малого та середнього бізнесу?»

А у відповідь на рейдерські звинувачення керівник Палати прямо заявив, що він не ставленик Януковича чи Пшонки. А він є дійсно ставлеником тисяч українських підприємців-членів Торгово-промислової палати України!

У свою чергу адвокат ТППУ Денис Ципін професійно вкотре вже вщент розбив жалюгідні «докази» замовного рейдерами слідства проти керівників Торгово-промислової палати.

Пропонуємо читачам ознайомитися з повною версією брифінгу 18 лютого в прес-центрі Українського кризового медіа-центру:

А ще раніше, 11 лютого, одразу після правоохоронного «шмону» 10 лютого, Денис Ципін та віце-президент ТППУ Михайло Непран також вщент спростували ще одне горе-звинувачення Палати, що, мовляв, не сплатили десятки мільйонів податків від здачі приміщень в оренду! Про це ми вже теж писали в наших попередніх матеріалах.

Як бачимо, керівник ТППУ, на відміну від дійсних корупціонерів часів Януковича, й не збирається тікати з країни. Натомість, ця людина називає речі своїми іменами. Ще одне розгорнуте інтерв’ю про спроби рейдерського захоплення своєї організації він дав «Радио «Вести»:

І, нарешті, 15 лютого Геннадій Чижиков звертається з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка. Не будемо цитувати весь лист. Просто вражає сміливість керівника ТППУ. Про те, про що довго не наважувалися говорити прямо, а лише як про здогадки, Чижиков говорить так як воно є насправді.

Голова ТППУ звертається до Порошенка як до людини, що прийшла до влади після Революції Гідності. Він нагадує Президенту про величезний міжнародний вплив своєї громадської організації. Пан Чижиков прямо говорить про рейдерське захоплення ТППУ і про те, що такі кроки представників нової влади нівелюватимуть всю її реформаторську роботу після Революції Гідності, трагічної втрати Небесної Сотні.

Геннадій Чижиков сподівається на розуміння Президентом необхідності діалогу щодо безпідставних звинувачень ТППУ. І просить Петра Порошенка особисто втрутитися в ситуацію довкола Торгово-промислової палати України.

 

На допит – в день народження. Настрій не зіпсували

19 лютого Денис Ципін повідомив у «Фейсбуці»: Геннадія Чижикова знов викликали на допит, причому в день його народження. Мабуть, якщо раніше невидимі звинувачувачі керівника ТППУ сподівалися на його втечу з країни, то тепер їм просто закортіло зіпсувати йому настрій у святковий день? І знов не вийшло.

Бо керівникові ТППУ нема чого боятися. Адже лише напередодні, 18 лютого, він все прямо розповів на брифінгу.

Питання лише в тому, хто і коли відповість за рейдерське захоплення Торгово-промислової палати України?

І хто відповість за розгром 17-го каналу вночі після вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, викрадення журналіста бандитами, які «косили» під ура-патріотів, що вони «воюють» проти «руки Москви» на телебаченні? Лише за те, що 17-й канал не лише демонстрував вшанування пам’яті героїв на Майдані, а й ставив питання, а що змінилося в країні після тих трагічних подій й перемоги Революції Гідності?

А наше журналістське розслідування щодо спроб рейдерського захоплення ТППУ триває.

Георгій КАРПОВ