«Гарячий» рейдерський лютий для ТПП України

Працівники Торгово-промислової палати відчайдушно відбивають атаки загарбників

 

Отже, продовжуємо серію публікацій про безпрецедентні, нахабні спроби захопити Торгово-промислову палату України і встановити контроль над десятками найбільш успішних промислових підприємств України, які входять в цю поважну в Європі громадську організацію вітчизняної бізнес-еліти. Прикриваючись гарними ура-патріотичними лозунгами ідеалів Майдану, новітні політики-рейдери, за палкої підтримки деяких народних депутатів, зробили рейдерське замовлення усім одразу правоохоронним органам, які тільки й є в Україні.

Так вже вийшло, що саме в лютому поточного року відчайдушний і явно замовний прокурорський «тролінг» проти чесних працівників ТПП розгорнувся з небаченим досі цинізмом. Отож, настав час поговорити, як згасають останні надії Революції Гідності. Як незалежність і самоврядування громадського об’єднання української підприємницької еліти опинилися на межі знищення. Тим не менш, наші підприємці не збираються складати руки та ще й успішно відбивають атаки правоохоронців, найнятих політичними пройдисвітами…

 

Понад два роки знущань

Нагадаємо, що спроби рейдерського захоплення Торгово-промислової палати України тривають вже понад два роки.

Їх початком за даними ЗМІ та громадських активістів можна вважати 14 жовтня 2014 року, коли народний депутат Валерій Карпунцов звинуватив президента ТППУ Геннадія Чижикова в корупції, зловживаннях, халатності та й взагалі в усіх смертних гріхах упритул до зрадництва інтересів України. З цього й почалося.

У другій декаді січня 2015 року молодчики-«патріоти» в балаклавах блокували роботу Торгово-промислової палати. П’ятнадцятеро кремезних чоловіків вимагали відставки президента ТППУ й погрожували «мусорною люстрацією», тобто просто запроторити Геннадія Чижикова в бак для сміття. Мовляв, саме такої долі вартий «соратник біглого екс-генпрокурора Віктора Пшонки». Щоправда, здійснити своїх погроз поплічникам рейдерів не вдалося, бо Чижиков на той час перебував у відрядженні. Та «громадські активісти» обіцяли повернутися.

Вони й повернулися, й не лише у вигляді замовних «актів протесту» проти «залишків донецьких». А ще й у вигляді несамовитого правоохоронного «тролінгу» й знущань різномастих слідчих з ні в чому невинних рядових працівників ТППУ по всій Україні. Це коли найкращі (!) слідчі СБУ З Володимирської у розпал війни на сході, замість того, щоб шукати шпигунів та терористів, ретельно вивчали бухгалтерські книги Торгово-промислової палати! Було на кілька місяців паралізовано нормальну роботу більшості регіональних відділень громадської організації та її центрального офісу в Києві.

Результатом усього цього «тролінгу» стала повна відсутність хоч якихось фактів чи доказів провини керівництва ТПП на чолі з Геннадієм Чижиковим та повне закриття усіх виссаних з пальця, надуманих кримінальних справ.

Але замовники рейдерського захоплення не вгамувалися. На допомогу політичним пройдисвітам прийшли народні депутати на чолі з популісткою Олександрою Кужель та низкою інших народних обранців. Усі вони буквально закидали СБУ, прокуратуру, Державну фіскальну службу міліцію  наклепницькими заявами про тяжкі злочини керівництва ТПП проти Української держави. І знов правоохоронці перевіряли наклепи, і знов вони викликали на допити й трусили мов липку рядових працівників організації.

І знов результатів – нуль…

І ось вже нинішнє цькування почалося 10 грудня 2015 року. Це коли юна народна депутатка Ірина Суслова та учасник АТО Євген Дейдей влаштували в стінах парламенту «розгромний» брифінг проти ТППУ. Народні обранці, які, схоже, ретельно виконують замовлення, жорстко вимагали від правоохоронних органів і Президента «розібратися» в діяльності ТППУ. Керівництво громадського об’єднання українських підприємців було звинувачено в усьому, що тільки можна. Безпідставній відмові у засвідченні форс-мажорних обставин для бізнесменів в зоні АТО. Навмисній «здачі» Чижиковим ТПП Криму та Севастополя агресору. Корупції. Привласненні мільйонів несплачених податків та інших неіснуючих гріхах.

Усі ці горе-«аргументи» ми з тріском спростували вустами заяви прес-служби Торгово-промислової палати в наших попередніх публікаціях.

Але замовлення є замовлення. Й прокурорам нічого не залишалося, як розпочати новий виток правоохоронного «тролінгу» й цькування працівників Палати.

Перший етап цього небаченого свавілля вже в поточному році відбувся 2 лютого.

 

Політичне замовлення. Замовник відомий

Отже, 2 лютого 2016 року прокуратура Києва викликає на допит усіх відповідальних посадових осіб Торгово-промислової палати. Паралельно підключаються столичний главк Державної фіскальної служби та управління поліції Шевченківського району.

І це ж треба, усіма правоохоронними структурами були викликані одні й ті ж особи. Причому так, щоб вони встигли потрапити « на килим» до всіх правоохоронців, щоб не виникло накладення в часі!

Що ж нехай країна знає своїх «героїв», які так послідовно запобігають діяльності «донецьких бандитів», що працюють на агресора. Від прокуратури Києва повістки були підписані прокурором Вільчинським, від столичної Державної фіскальної служби – слідчим Саком, від поліції Шевченківського району – слідчим Загладько.

Які звинувачення? Та нічого нового! Усе та ж пресловута нібито здача центральним керівництвом ТПП України регіональних представництв у Криму агресору. Так, керівники регіональних ТПП одразу після анексії півострова, що називається уклонилися російському прапору й подумки, мабуть, помахали центральному апарату ТППУ ручками, пише преса. Але ж до чого тут Чижиков, коли за статутом громадської організації центральний її апарат аж ніяк не впливає на регіональні представництва, які є цілком автономними? Взагалі-то ми в подробицях це все аналізували. Як і оті висмоктані з пальця «відмови» ТППУ у видачі форс-мажорів «нещасним» українським бізнесменам з зони АТО.

Особливо цинічно те, що такі звинувачення відбуваються на фоні повної здачі усього, що тільки можна, самою державою в Криму. Та один Нацбанк залишив росіянам на півострові мільйони гривень! І ніхто не поніс за це жодного покарання! Зате, мовляв, в усьому винна ТППУ на чолі з Чижиковим…

Українські підприємці-члени Палати давно зрозуміли, що усі ці правоохоронні «шмони» координуються з єдиного центру. І відповіли 2 лютого жорсткою акцією протесту під стінами прокуратури міста Києва.

Учасники акції тримали плакати за написами «Прокурорська банда, геть із кабінетів», «Руки геть від Торгово-промислової палати України!» Та найбільш цікавою інформацію поділилися з громадськістю віце президент ТППУ Михайло Непран та офіційний адвокат Палати Денис Ципін.

Як повідомив Михайло Непран, Торгово-промислова палата за останній час видала малим та середнім бізнесменам в зоні АТО близько 70% засвідчень форс-мажорів. Процес повністю в ТППУ відпрацьований, налагоджений. Усі форс-мажори ретельно перевіряються. А там де не видали, відмовили, так, даруйте, на законних підставах!

— От найсмішніше те, що нас звинувачують, що ми, мовляв, ставленики Януковича, Пшонки, колишньої злочинної влади, – каже Михайло Непран. – А ми якраз і не видали форс-мажор одній відомій у вузьких колах фірмі, яку якраз і пов’язують з ім’ям Януковича-молодшого! Фірма та, звичайно, на нас в суд, так ми виграли весь повністю судовий ланцюжок! До речі, ще жодного судового позову про відмову форс-мажорів не програли… Чесним же підприємцям з зони АТО видаємо без затримок..

Панові Михайлу особливо болить, що на фоні цькування незалежної громадської організації підприємців ніхто не говорить про кризу в торгівлі, виробництві, економіці. Зате з подачі нардепів прокурори, міліція, СБУ цькують тих, хто і піднімає якраз економіку, надає людям роботу. Михайло Непран, як і всі члени Палати переконаний: йдеться про політичне замовлення народним обранцям. І замовник-то, нагадаємо від себе, давно відомий: це рейдер з Одеси Олександр Дубовий, про що ми вже детально розповідали. То він хоче всістися на керівне крісло в Палаті, встановивши ти самим контроль над десятками успішних українських підприємств та ще й заручитися підтримкою міжнародної спільноти. Отак і роблять найрізноманітніші шахраї, чия політична кар’єра зазнала цілковитого краху.

А якої ж думки віце-президент Палати щодо позиції народних обранців – організаторів правоохоронного цькування? – запитали журналісти під час прес-конференції в Михайла Непрана.

— Ми неодноразово казали Кужель, Сусловій, іншим нардепам, ‑ відповідає пан Михайло, ‑ якщо у вас є конкретні факти, надайте їх громадськості, надайте їх правоохоронцям, нехай розслідують факти, а не «тролять» Палату ні з чим! От Кужель весь час повторює як мантру: я, мовляв, завалена заявами підприємців проти вашої ТППУ! Ну, і де ж хоч одна з тих заяв? Немає жодної! От і гірко, що наші депутати не про економіку дбають, не про бізнес, не про державу, а лише про те, як «бабло» зрубати!

На думку віце-президента ТППУ, якщо в міській прокуратурі сформувалася ціла спецгрупа з працівників власне прокуратури та ще й національної поліції, державної фіскальної служби, інших правоохоронців, то замовники сидять високо на горі… І це не лише, мабуть, Дубовий. Підіймайте вище: хтось на державному рівні не хоче незалежної бізнес-асоціації. Такої асоціації, яка задає владі інколи неприємні питання. Саме комусь з державних діячів від нової влади потрібна кишенькова асоціація підприємців, й відповідно, кишеньковий її керівник.

 

Методи «псів-тролів»

А в свою чергу адвокат Торгово-промислової палати Денис Ципін розкрив ганебну систему «ментівського тролінгу». Це коли одночасно прокуратура, національна поліція та Державна фіскальна служба закидають десятками повісток замовлену організацію, викликають на нескінченні допити і керівників структури, і її рядових працівників. Нічого, звісно ж, не знаходять. А те, що буцім-то, знаходять, з тріском розвалюється в судах. І смішно, і сумно. Але ось докладніше.

Як повідомив громадськості пан Ципін, наразі (нагадуємо, йдеться про події 2 лютого) цілих три правоохоронні інстанції трусять ТППУ надуманим криміналом Це київська прокуратура, Державна фіскальна служба і національна поліція Шевченківського району. За словами пана Дениса, усі вони «розслідують» однакові, ідентичні питання. І мета, звичайно, ж не розслідувати по суті справи, а отримати доступ до документів Торгово-промислової палати. Це те, що й треба замовнику!

— Слідчі з усіх сил намагаються за щось зачепитися, знайти, в чому ж ще можна звинуватити ТППУ, ‑ констатує Денис Ципін. – Але ці, з дозволу сказати, «кримінали» аж ніяк не відображають знання слідчими справ по суті. А вони ж вже в реєстрі досудових розслідувань! А в чому звинувачують, а головне, з чиїх слів? Наприклад, один з колишніх віце президентів палати пан Подолєв строчить услід за депутатами: ТППУ не зберегла кошти на рахунках кримських відділень. Але вкотре вже повторювати: кримські відділення Палати не підкорюються ТППУ, це ж закон, ухвалений парламентом щодо усіх торгово-промислових палат. Це так в усьому цивілізованому світі. ТППУ не мала на Крим жодного адміністративного важелю. А відтак і не мала можливості якось запобігти втраті тих коштів, хоч зробила усе від неї залежне.

До речі, забігаючи наперед, на одній з подальших прес-конференцій віце-президент Палати Михайло Непран згадав, як влучно він пояснював слідчим, чому, мовляв, ТППУ не забрала печатки кримської ТПП та ТПП міста Севастополя? У зв’язку, звісно ж, з відсутністю власного спецназу, який міг висадитися в Симферополі та Севастополі та забрати печатки. Але продовжимо.

— Але пан Подолєв все це прекрасно знає, ‑ говорить адвокат. – Він ці заяви повторює за депутатами свідомо. Адже проти нього вже кілька кримінальних справ за розтрату коштів ТППУ! І його з ганьбою за це вигнали з роботи!

Натомість реальні справи, де є зловживання, наші слідчі не розслідують. Зате на повну користуються послугами шахраїв на кшталт Подолєва. А останні роблять такі заяви, бо розуміють, що в них немає виходу, окрім як змінити керівництво ТПП, інакше можуть загрімити під фанфари. От і постачають слідчим брехню та наклепи.

На переконання пана Дениса, й слідчі прекрасно розуміють, що немає ніякого складу злочину в діях Чижикова, інших керівників ТППУ. Що всі їхні «розслідування» незаконні й безпідставні Але якщо відмовлять, борони Боже, прокурору, то той із замовником сживе їх з білого світу. То ж нічого й не залишається, як надсилати десятки повісток, як мучити людей багатогодинними допитами, «тролити» інакше кажучи. А тим часом робота організації паралізується, структуру лихоманить. Це і є усталена, відпрацьована роками практика рейдерського захоплення структур в Україні.

За прогнозами адвоката, слід чекати подальшого «тролінгу» й нових надуманих «криміналів». Втім, ТППУ рейдерам не узяти. І хоч правові механізми боротьби проти них задіяні на повну, є ще громадськість, незаангажовані, вільні від рейдерського впливу ЗМІ.

До речі, 3 лютого адвокат Ципін повідомив на своїй сторінці в «Фейсбуці», що правоохоронці принесли в ТППУ ще 16 повісток. На його думку, це вже повний колапс прокурорсько-поліцейської системи. Відтепер, правоохоронців вже змушують не шукати чи саджати, а «тролити» опонентів. Вони зацьковані, люстровані, деморалізовані. Вони готові служити усім, хто їх утримує. От тільки цей «хтось» не має до народу України та ідеалів Майдану жодного стосунку.

Як повідомив Михайло Непран на прес-конференції 2 лютого, ТППУ розпочинає активну фазу протистояння рейдерам. Готується звернення до Президента (на сьогодні відкритий лист Геннадія Чижикова Порошенко вже опублікований). Відбулося звернення до антикорупційного прокурора. ТППУ звертається до громадськості, незаангажованих ЗМІ та до її міжнародних партнерів.

P.S. До речі, останній раз Геннадія Чижикова українські підприємці переобрали 19 травня 2015 року. Напередодні цієї дати теж зливою лився інформаційний бруд проти ТПП. І якраз на кінець березня заплановане засідання Ради Палати, на якому знов будуть обирати Голову. То в цьому світлі зрозуміло, чому лютий став вельми гарячим для працівників ТППУ, чому активізувалися рейдери.

А слова адвоката Ципіна про подальші події виявилися пророчими. В наступному матеріалі ми розповімо про масштабні обшуки в офісі організації, про виклики на допит Геннадія Чижикова, про його відкритий лист Президенту України й про інші цікаві речі.

 

Георгій КАРПОВ