«Дейдей-юре», або Чергова рейдерська злива бруду у вікна Торгово-промислової палати України

Ось вже два роки поспіль, з тих самих пір, як відбулася в нас Революція Гідності й владні крісла посіли новітні «борці з корупцією», не вщухають шалений тиск і цькування працівників Торгово-промислової палати України. Але ж це –найповажніша в Європі громадська організація вітчизняної бізнес-еліти, що об’єднує десятки найуспішніших й найрентабельніших підприємств України.

 

«Люстратори»

Ще у другій декаді лютого 2015 року, майже рік тому, наш колега Павєл Шеремет опублікував на сторінках «Української правди»  інтерв’ю з самим Геннадієм Чижиковим, в якому голова ТПП докладно розповів, що маячить за цим цькуванням. А автор, в свою чергу, повідав, як перед цим до приміщення ТПП увірвалися молодчики в балаклавах з хуліганськими вимогами провести «мусорну люстрацію» голови Палати. І автор же статті наголошує, цитуємо мовою оригіналу: «Вот так – на лжи, угрозах и мести некто пытается занять место главы ТПП. Этот некто прикрывается новой властью, новыми порядками, ненавистью к «донецким» и взращивает продажных журналистов».

Ось цього «декого» ми й побачили у великій публікації на сайті інформаційного агентства Українського народного телебачення (УНТ) – у свій час головного рейдера Одеської області, екс-депутата від БЮТ Олександра Дубового, що його від кримінальної відповідальності за «віджим» та знищення цілої низки підприємств Одещини врятував Майдан. І от, в нові часи, чи то підсвідомо, чи явно йому на допомогу прийшла ціла плеяда народних обранців на чолі з Олександрою Кужель та ціла низка найпрофесійніших працівників-силовиків з СБУ, міліції, прокуратури, податкової міліції. Ми детально розповіли, як замість того, щоб викривати злочинців та шпигунів зі Сходу, ці професіонали два роки з піною у роті вишукують кримінал в ТПП, нещадно псуючи нерви численним, ні в чому невинним, працівникам усіх підрозділів Палати по всій Україні. Й як, звісна річ, нічого не знаходячи, закривають сфальсифіковані справи за брехливими зверненнями народних обранців під головуванням Кужель.

Але, здається, закриті фальшивки деяких нардепів нічого не навчили. Вони, як от тільки видається вільна хвилинка після виконання свої прямих обов’язків, знов все більше нагадують отого сенатора з Древнього Риму, що кожну свою промову закінчував словами: «А щодо іншого, то вважаю, що Карфаген має бути зруйнований!». А наші «слуги народу» не втомлюються повторювати: «Чижикову – мусорну люстрацію!», прикриваючись гарненькими словесами про Майдан, боротьбу з корупцією та патріотичну війну на Сході.

Ось так, напередодні Нового 2016 року, у стінах Верховної Ради «з успіхом» відбувся брифінг двох з них – депутата від партії «Воля», 27-річної Ірини Суслової та на два роки старшого від неї, втім військового, учасника АТО, члена фракції «Народного фронту» та міжфракційного депутатського об’єднання ВР «Депутатський контроль» Євгена Дейдея.

 

Як Дейдей з «покидьками» воює

Ось ці двоє народних обранців й влаштували напередодні Нового року вельми цікавий брифінг, присвячений «корупції та сепаратизму» у Торгово-промисловій палаті України.

Тривав він аж три хвилини з невеликим гаком. Втім, і за цей час ми почули багато цікавого. До речі, як виявилося, на замовників «люстрації» Чижикова працює цілий, напрочуд цікавий сайт, на якому зібрано увесь бруд продажних журналістів, що вони його жбурляють у вікна поважної громадської організації української бізнес-еліти.

Чого варті лише заголовки отих опусів!

А головний редактор сайту Олександр Сидорченко улесливо просить вдячних читачів писати йому з будь-яких питань, що стосуються діяльності Геннадія Чижикова. Редакція, мовляв з цікавістю розгляне ваші листи, зауваження, скарги або претензії до діяльності Торгово-промислової палати України або регіональних палат. А у випадку потреби, не хвилюйтеся, мовляв, анонімність гарантується!

Але перейдемо до брифінгу.

Спочатку узяла слово Ірина Суслова. Гадаєте, депутатка навела якісь нові, вражаючі і незаперечні факти протиправної діяльності Геннадія Чижикова та й ТПП взагалі? А дзуськи! Все ті ж горезвісні «доводи» й «докази», які в будь-якої незаангажованої людини здатні викликати лише оскомину. Корупція в Торгово-промисловій палаті. Її керівник Геннадій Чижиков – ставленик «фактично Пшонки».

«Ми написали, – повідомляє Суслова, – депутатське звернення, під яким вже підписалося 15 народних депутатів. І ми вимагаємо у правоохоронних органів розслідувати ці справи. І у Президента України – звернути увагу на те, що відбувається в Торгово-промисловій палаті».

А що ж там відбувається? Та все те ж, судячи за словами Суслової, що з таким завзяттям, з подачі Кужель намагалися розслідувати протягом двох років, нещадно залякуючи працівників ТПП, суперпрофесіонали з СБУ, МВС, податкової міліції, Генпрокуратури…

«Безпідставні відмови у засвідченні форс-мажорних обставин підприємствам, які незважаючи на територіальну приналежність до тимчасово окупованих територій, залишилися українськими та сплачують податки до державного бюджету». Ой, яке неподобство, в окупованому Криму діє Торгово-промислова палата України і її структурний підрозділ Автономної Республіки Крим. От негідники, на товарах ставлять відповідні печатки і видають сертифікати про походження цих товарів. А Російська Федерація потім розповсюджує українські товари і має збут у Європі.

Та це ще не все. На підставі, мовляв, висновків інституту судових експертиз було встановлено факт заподіяння шкоди Держбюджету України з боку ТПП у сумі понад 32 млн грн.! І ці 32 млн. грн. підкріплюються відповідними кримінальними справами правоохоронних органів – і в МВС, і в Генпрокуратурі…

Та даруйте, пані Суслова, це все вже було! Розслідували, трусили на чому світ тримається, ні в чому невинних працівників ТПП, ретельно вивчали бухгалтерію Палати. А «громадськість» тим часом влаштовувала панові Чижикову «мусорну» люстрацію. І що? Вийшло, як у тій казочці Аркадія Гайдара про Мальчіша-Кібальчіша: «Чому билися з Червоною Армією 40 царів та 40 королів, билися, билися та тільки самі розбилися?».

Та закриті всі ці кримінальні провадження за відсутністю складу злочину! Отам, де Суслова мала рацію щодо Мельника, Калєтніка, підприємств Ахметова, там не закриті, а тут закриті. А ті, що ні, останні дні доживають. Ось так і вийшло, що всі ці «докази» шановної депутатки голослівні й безпідставні.

Чи не тому головний редактор «Української правди» Олена Притула відмовила одному журналістові, черговому «викривальнику злочинів ТПП» в публікації та ще й «всупереч журналістській етиці» обізвала його «козлом», який псує ауру? До речі, інформація про це з відео є на тому ж вищезгаданому сайті «чорного піару» проти Палати. А «УП», ну, важко звинуватити в непатриоточній позиції, чи не правда? Просто, є патріоти серед ЗМІ, для яких понад усе правда..

Та цього замало. Закінчивши свій «спіч» з «доказами», пані Ірина надає слово колезі – Євгенові Дейдею. Його промова виявилася вельми показовою. Передамо лише її суть.

Мовляв, ми вже давно воюємо з «подібними покидьками» з «донецьких». Але правоохоронні органи вперто ігнорують усі наші, «суто людські» прохання… Та й Президенту пора вже давно звернути увагу на неподобства в ТПП. І от якщо правоохоронці і надалі не будуть нас слухати, ми перейдемо від розмов… до більш активних дій.. І ці дії декому, ох, як не сподобаються.. Годі вже, мовляв, оцим «покидькам» фінансувати сепаратистів, які в наших солдат стріляють!

 

 

Як Дейдей Сусловій плече підставив

А це вже серйозно. Нагадаємо, Євген Дейдей в нас не лише захисник Вітчизни, а й народний депутат. І його слова – то не слова якоїсь домогосподарки на кухні. Слова народного депутата – представника законодавчої влади – мають бути в якомусь сенсі де-юре, це, так би мовити, позиція влади.

От і вирішили ми спитати в самих фігурантів того брифінгу: А які в них є, власне, факти, підкреслимо, незаперечні, задокументовані факти корупції в Торгово-промисловій палаті України? Які є доведені факти сепаратизму і протиправної діяльності Геннадія Чижикова?

А чи можна розцінити, шановний пане Євгене, оті ваші слова на брифінгу, як погрозу силового захоплення чи якогось іншого переслідування працівників Палати? То що ваша де-юре позиція? І чи знаєте ви, що означає слово «покидьок»? Забігаючи наперед, оскільки пан Євген на жодне наше питання не відповів, розтлумачимо значення цього слова мовою словника Ожегова: покидьок – це нікчемна людина, яка викликає презирство. То чи можна це віднести до пана Чижикова, якому вручав нагороду президент Франції? До голови громадської організації десятків найуспішніших українських підприємств, що сплачують податки до бюджету та надають роботу тисячам громадян?

До речі, члени Торгово-промислової палати вже намалювали плакат «Дейдей, ти сам покидьок!» і планують йти з ним до парламенту.

І як наші обидва депутати оцінюють той факт, що чи підсвідомо, чи свідомо, воюючи з «сепаратистом»  Чижиковим, ллють воду на млин рейдера Дубового? Того самого, що нищив підприємства на Одещині, залишав десятки людей без роботи? То що стане з українським бізнесом, як до влади в ТПП пробереться оця особистість?

Нарешті, після довготривалих переговорів, першим озвався Євген Дейдей, щоправда, вустами прес-секретаря фракції «Народного фронту» У Верховній Раді. Відповідь вразила.

– Розумієте, – наголосила прес-секретар, – ті питання, які ви озвучили, то взагалі не тема Євгена Сергійовича. Він усього лише вийшов на брифінг разом з колегою – підтримати її. А ви вже роздули з цього факту детективну історію. У нас в парламенті так часто відбувається: народні депутати часто виходять на брифінги підтримати колег. Але Торгово-промислова палата – то не його тема!

Поцікавившись в прес-секретаря, а яка ж тема шановного пана Євгена у стінах Верховної Ради, ми почули те, що й очікували: питання армії, обороноздатності, АТО. Більше нічого коментувати, навіть вустами прес-секретаря, пан Дейдей бажання не мав…

Ось такий у нас вийшов «дейдей-юре»! Юридично – погрози. А фактично, та я тут просто Сусловій плече підставляв. Звичайно ж, віддамо належне, діяльність Дейдея на ниві захисту Вітчизни, викликає повагу. Та забув, мабуть, молодий військовий, що він не лише боєць, а й народний депутат. А народний обранець має втричі відповідати за свої слова, ніж звичайний боєць. І якщо в нашої влади з вуст злітають звичайнісінькі погрози, не підкріплені ніякими фактами, та ще й не по власній темі, то куди з такою владою котимося?

 

P.S. Наразі чекаємо відповідей на кожне питання й відповідних документів від депутата Ірини Суслової. По телефону наша юна депутатка, вустами помічників, теж відмовилася спілкуватися, посилаючись на зайнятість.

То ж продовження нашого розслідування опублікуємо, як тільки отримаємо відповіді та документи.

Георгій КАРПОВ.