Ліквідувати податкових пацюків на службі рейдерів!

Чесні українські підприємці вимагають повної ануляції податкової міліції в Україні

13083249_245892452430218_6970565607042690888_n

Кожного дня, починаючи з 22 квітня, біля похмурих стін податкової міліції ДПІ у Шевченківському районі, що по вул. Щербакова, 48-а, проходить акція на підтримку цілковитої ліквідації головного державного «вишибали» в Україні ‑ фіскально-нахабного інституту податкової міліції. Організували акцію чисельні українські підприємці – члени Торгово-промислової палати України, які ось вже понад два роки відбивають шалені рейдерські атаки різномастних правоохоронних органів. Адже останні – то лише пішаки в руках народних обранців, що в свою чергу перебувають на службі одного з головних українських рейдерів сучасності – екс-депутата від БЮТ, «недоолігарха» Олександра Дубового. Цьому, за влучним виразом моїх колег-журналістів, «одеському жиганові в крокодилячій куртці» аж кортить посісти місце керівника ТППУ, підім’явши під себе весь український бізнес. І саме податкова міліція і посідає в рейдерських планах чи не найголовніше місце в досягненні цієї «благородної» мети. Днями наш кореспондент побував на одній з протестних акцій.

 «Рівніші» серед рівних

Я ж недарма назвав стіни будівлі Шевченківської податкової міліції похмурими. Територія податкової, м’яко кажучи, не зовсім їхня. Адже займає вона половину дитячого садка, що, за словами місцевих мешканців, була просто «віджата» пацюками у дітей в часи Януковича. Адмінбудівля, обнесена непробивним парканом, під яким на смітнику вештаються місцеві безхатьки у пошуках пляшок, більше нагадує середньовічну в’язницю. Пройти у «святую святих» податкових міліціянтів без «запрошення» неможливо.

Так-от, хтось дорікне: хіба можна жити без податків? Звісно, податки мають платити всі, хто заробляє в Україні гроші. Це не потребує обговорення. От тільки чомусь серед рівних платників податків є «рівніші», отакі собі «друзі» податкової міліції. Вони, зазвичай, не платять нічого, а ще навпаки – з бюджету тягнуть. Схема проста та відома усім: ці «бізнесмени» підгодовують високопоставлених хабарників-податківців, а ті, поки що нереформовані, й визначають, кому й скільки платити. А щодо чесних підприємців, тих, що надають людям роботу, розвивають українську економіку, створюють нові технології, «податкові пацюки» виконують роль звичайнісіньких «вишибал».

Таким влучним виразом – податковими пацюками – охрестили міліціянтів українські підприємці. На початку кожної акції розгортають палатки – отакі імпровізовані «пункти захисту» від податкового свавілля. Вивішують дотепні плакати:

«Геть податкових пацюків!»

«Податкова міліція – пацюки в законі!»

«Звільнимо бізнес від податкових утисків!»

0fed05c8fddb71deccc88e2372fc44b3a0c0e39653a578d007802927e29bbc9f

Образилися, сердешні. Протягом акції сам був свідком, як оті кремезні хлопці, вдягнені «з голочки», проходячи повз палатку мітингарів, цідили крізь зуби: о, ми вже пацюки…

Помічники рейдерів

Але ж по суті. Чому ж так нарікли податкових міліціянтів українські бізнесмени? Найстрашніше, що сьогодні ці правоохоронні «тролі», відшукали для себе нову «нішу» ‑ вони стали прямо допомагати рейдерам-замовникам «віджимати» бізнес в членів Торгово-промислової палати України! Ось як про це розповідає один з організаторів акції протесту, член ТППУ Олександр Щоголєв:

«Ось вже два роки поспіль не вщухає шалене, беспардонне й нахабне цькування керівництва Торгово-промислової палати та інших її членів, – нагадує Олександр Григорович про те, про що вже неодноразово писали й ми, й наші колеги. – Періодично спалахують безпідставні кримінальні справи. Потім вони з «успіхом» закриваються. Але ж триває виконання замовлення від сьогодні вже відомих сил, й усе починається знову. Нагадаю, два місяці тому відбувся новий виток рейдерської атаки на українську Торгово-промислову палату. Податкові міліціонери Шевченківського району нишпорили по квартирах керівників ТПП, вилучили документи, бухгалтерські звіти, комп’ютерну техніку та багато чого іншого. Тим самим вони паралізували роботу цілої організації українського бізнесу.»

«Тому сьогодні українські підприємці пішли у рішучий наступ, ‑ продовжує пан Щоголєв. – Ми вимагаємо від держави цілковитої ліквідації податкової міліції в Україні як органу, що повністю себе віджив та перетворився на знаряддя рейдерського захоплення українського бізнесу. Це ж зовсім не потрібна структура в системі Державної фіскальної служби! Ви ж уявіть, в системі МВС і так діє аж 5 структурних підрозділів, які виконують аналогічні функції стягнення податків! І ми також вимагаємо від усіх владних гілок припинити цькування наших підприємців оцими хабарниками-«пацюками»! Ми сподіваємося залучити громадськість столиці до нашої справи ліквідації податкової міліції. Віримо, що кияни допоможуть нам відстояти інтереси і Торгово-промислової палати, й усього українського чесного бізнесу.»

— До речі, чув, що «нагорі» таки прийняли рішення про ліквідацію податкової міліції…

— Так, прийняли, але чомусь лише з початку наступного року. Більше того, у владних кабінетах вже ходять чутки про відстрочку даного рішення на півроку, а то й ще на рік. А нас це аж ніяк не влаштовує. Це що, ще понад рік вони будуть знущатися з бізнесменів? Немає жодних підстав, щоб не ліквідувати податкову міліцію зараз, вже сьогодні! У нас, повторюю, є цілих 5 підрозділів, які оті податки збирають!

А тим часом податкові шевченківські міліціянти таки скотилися до рівня пацюків. Ну а як ще можна розцінити, що в перший же день мирної протестної акції вони поцупили у мітингувальників два банери?! За словами Олександра Щоголєва, на підставі, нібито перевірки наявності дозволу на мітинг, декілька податківців оточили його, відволікли увагу розмовою, а інші тим часом «на пацюка» вкрали банери! Довелося підприємцю викликати слідчо-оперативну групу поліції. В результаті один банер знайшовся, а інший й досі перебуває невідомо де. За даним фактом крадіжки Шевченківським районною поліцією відкрито кримінальне провадження…

То чим же не пацюки?

Поза здоровим глуздом

Між тим, керуючись виключно журналістською етикою, вирішую пробитися чи то до начальника шевченківських міліціянтів-податківців, чи то до будь-якої компетентної особи, яка б могла надати коментар пресі. Отож, телефоную на їхню «гарячу лінію» й потрапляю, звичайно ж, на чергового. Чемно представляюся кореспондентом нашого інтернет-ресурсу та запитую, чи можна мені пройти за зачинений наглухо пропускний пункт і взяти в начальника коментар з приводу акції. Як і водиться, чесно обіцяю позицію податківців передати в публікації дослівно. Черговий пообіцяв посприяти такій можливості. Та наступна розмова вже не вкладалася в рамки здорового глузду.

— А ви хто? – перепитує черговий. – А з якого питання? – коли нарешті збагнув, хто.

— Звичайно ж, з питання сьогоднішньої акції!

— Зателефонуйте за п’ять хвилин, я спитаю в керівництва.

А ось і за п’ять хвилин:

— Наша прес-служба знаходиться…(далі нерозбірливо). Отам вам можуть надати коментар. А зараз ні начальника на місці немає, ні когось іншого, хто б міг говорити з пресою.

— А хто ще міг би, пане черговий? – задаю останнє питання.

— Я не знаю, я просто черговий!

От ви, шановний читачу, уявляєте таку ж ситуацію в європейській країні? Там, де, як тільки спалахує протестна мирна акція, до мітингарів виходять відповідальні особи протилежної сторони, розмовляють з людьми, вивчають вимоги, доходять консенсусу. А що ми маємо..? Вже на свої очі переконався, що таки пацюки.

А далі – більше. Спочатку вийшла працівниця кафе, що якраз навпроти податківців, та почала емоційно дорікати, мовляв, ви заважаєте нам тут працювати! Потім до палатки підійшов один з постачальників в кафе, роздивився листівки, про щось поговорив з паном Щоголєвим. А вже за кілька хвилин обрушився на нас за лайкою разом з виниклим як з-під землі напарником: «А ну, забирайте свою палатку, зараз тут фура розвантажуватися буде!»

Довелося підприємцям прибрати палатку аж під стіни податківців, поруч зі смітником. А фура до кінця дня так і не приїхала.

Наступного дня, стався взагалі підлий казус. Троє молодих «пацюків» з податкової спромоглися на відверті хуліганські дії, підкравшись ззаду, перекинули один з контейнерів зі сміттям просто на палатку мітингарів, в якій в той час перебував пан Щоголєв.

09

                                                                      Державо, приборкай рейдерів!

Одеський бізнесмен Олександр Дубовий в інтерв’ю ЗМІ полюбляє вихвалятися, що за його світлого керівництва в ТППУ українські підприємці будуть напряму розмовляти з владою. От тільки кому, а таким же бізнесменам очі словами не замилити. Ну не бажають вони його «світлого» керівництва, а сповнені рішучості перекрити рейдерові шлях до повної руйнації українського бізнесу.

І розмовляти за владою напряму вони хочуть зараз. А відтак, підготували відкрите колективне звернення до Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра фінансів Олександра Данилюка, Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Багато про що йдеться в тому відвертому зверненні. Та головне, підприємці нагадують: це вони наповнюють бюджет, створюють робочі місця, виробляють товари й послуги, відомі в усьому світі. А тому, вони мають право на повне й цілковите припинення податкового рейдерського свавілля. І вимагають від очільників держави:

  • Не чекати кінця 2016 року, як планує уряд, а вже сьогодні ліквідувати діючі у складі Державної фіскальної служби підрозділи податкової міліції.
  • Не ігнорувати звернення громадян та підприємців щодо незаконних дій працівників податкової міліції, а ініціювати та брати під контроль проведення розслідування за повідомленнями підприємців та притягнення винних до відповідальності.